Ślubowanie członków MDP

Ślubowanie i pasowanie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Chorki (24.02.2018 r.)

 

W dniu 24 lutego 2018 r. w remizie OSP Chorki odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Po odbyciu wstępnego szkolenia, do ślubowania przystąpili następujący kandydaci: Martyna Gralewska, Adrian Jędrzejczak, Natalia Majdajska, Natalia Michałowska, Weronika Michałowska, Wiktoria Michałowska, Bartłomiej Nowak, Klaudia Nowak, Bartosz Subocz, Zuzanna Subocz. Dowódcą drużyny został Adrian Jędrzejczak. Opiekunami MDP są dh. Artur Majdajski, dh. Sławomir Nowak i dh. Artur Niewiadomski.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Chorkach w obecnym składzie powstała w 2017 roku w ramach współpracy pomiędzy dyrekcją Szkoły Podstawowej im. prof. Wacława Felczaka w Chorkach i Zarządem Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorkach. Po ogłoszeniu naboru do drużyny zgłosiło się 10 kandydatów. Ich deklaracje zostały zaakceptowane przez rodziców, a następnie przez Zarząd OSP w Chorkach.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego, hymnem Związku OSP „Rycerze Floriana” oraz meldunkiem dowódcy uroczystości dh. Artura Majdajskiego. Zaproszonych gości powitał dh. Jacek Sochacki, Prezes Zarządu OSP Chorki. 

Rotę ślubowania członków MDP na strażacki sztandar odczytał dh. Artur Niewiadomski. Trzykrotnym „Ślubuję!” kandydaci potwierdzili gotowość służby Ojczyźnie i wypełniania strażackiej misji w szeregach MDP.

Prezes Jacek Sochacki przyjmował meldunki i dokonał pasowania kandydatów MDP. Legitymacje członkowskie MDP i akty pasowania wręczył dh. Antoni Zdzisław Maciejewski Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Grabowie.

Wśród gości znaleźli się: prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP dh. Antoni Zdzisław Maciejewski, sekretarz Zarządu Gminnego ZOSP RP a jednocześnie Sekretarz Gminy Grabów dh. Jarosław Głowacki, reprezentujący Radę Gminy Grabów – przewodniczący p. Czesław Krawczyk, Wójt Gminy Grabów p. Tomasz Pietrzak, zastępca Wójta p. Krzysztof Ogórek, radni Gminy Grabów i sołtysi okolicznych wsi oraz rodzice członków MDP.

W najbliższym czasie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej można będzie również zobaczyć w naszym kościele parafialnym w czasie pełnienia straży przy Grobie Pańskim.  

 

Galeria ślubowania MDP