Bicie rekordu w RKO

We wtorek 16 października 2018r. w godz. 12:00 – 12:30 w sali MDP OSP w Chorkach miało miejsce bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej organizowanym przez Fundację WOŚP z okazji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”.

Naszą jednostkę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. prof. Wacława Felczaka w Chorkach, a wśród nich członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Chorek i Sławęcina. Udowodnili oni, że nieobca jest im umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Pod czujnym okiem nauczycieli przez 30 min. nieprzerwanie prowadzili cykl 30 uciśnięć i 2 wdechów.

Wydarzenie miało charakter otwarty, każdy mógł do niego dołączyć po wypełnieniu zgody na filmowanie.

Serdecznie dziękujemy za odpowiedź na zaproszenie i udział w akcji.

Galeria